Wyjątkowy kalendarz z okazji 100-lecia
Autor: admin, dn. 31 stycznia 2011

[singlepic id=329 w=320 h=240 float=left]Jesteśmy grupą ludzi, których drogi skrzyżowały się w Halinowie. Niektórzy z nas mieszkają tu z dziada pradziada, innych przywiodła tutaj miłość, jeszcze innych sprawy zawodowe i bliskość stolicy. Ale wszystkich nas łączy jedno: zafascynował nas Halinów i chcemy coś dla niego zrobić. Tak powstał „Kurier Skruda”, a wraz z nim narodził się pomysł kalendarza. Niewątpliwym natchnieniem stała się dla nas publikacja „Halinów dawniej Skruda”. W tej skarbnicy wiedzy znaleźliśmy wiele cennych informacji na temat naszej okolicy. Jedna z nich wydała nam się szczególnie istotna: „Na początku XX w. należy odnotować dwa bardzo istotne wydarzenia w historii Skrudy. Po raz pierwszy w dokumentach pojawia się nazwa Halinów. Potwierdzają to księgi hipoteczne
i wpisy w parafialnej księdze ochrzczonych zapoczątkowane datą 24 grudnia 1911 roku.”

I tak z okazji setnych urodzin Halinowa, przekazujemy w Wasze ręce kalendarz, równie wyjątkowy jak wspomniana wcześniej książka. Dziękujemy jej Autorom i jednocześnie twórcom kalendarza pp Ewie Dziumak, Marii Raciborskiej i Krzysztofowi Zalewskiemu. To oni poświęcili swój czas i zrealizowali nasz pomysł. Dziękujemy również Bankowi Spółdzielczemu w Halinowie oraz Zakładom Graficznym Taurus za wsparcie finansowe przy wydaniu kalendarza.

Rok 2011 będzie dla nas mieszkańców szczególny, a to za sprawą poczwórnego jubileuszu: 100 lat od pojawienia się w dokumentach nazwy Halinów, 90-lecia szkoły, 25-leciapowstania Ośrodka Duszpasterskiego p.w. NMP Matki Łaski Bożej oraz 10 rocznicy nadania praw miejskich. Przed nami wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych: imprez plenerowych, paneli dyskusyjnych i happeningów. Wierzymy, że będzie to rok przełomowy, że dzięki ludziom których udało nam się namówić do współpracy, zrealizujemy wiele ciekawych pomysłów – wspólnie można zrobić dużo więcej.

Kalendarz można zakupić w Centrum Swobodna Przestrzeń oraz okolicznych sklepach. Środki uzyskane ze sprzedaży wspomogą prowadzoną przez „Kurier Skruda” działalność, promującą gminę Halinów.

W imieniu Redakcji „Kurier Skruda”,
Katarzyna Woś

Autor: admin
Brak komentarzy. Twój może być pierwszy
Dodaj komentarz