Mistrzynie z Wiązowny
Autor: kurierSkruda, dn. 09 lipca 2012
fotmin

Tancerki z Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie powróciły z Węgier, gdzie reprezentowały Polskę na Mistrzostwach Świata i Europy International Federation of Modern Dance Sport. Prowadzone przez instruktor Annę Chwalczuk dziewczęta zajęły w Veszprem wysokie pozycje.

W  mistrzostwach uczestniczyli przedstawiciele kadr narodowych: Węgier, Słowacji, Serbii, Rumunii, Mołdawii, Rosji, Ukrainy oraz Polski.  W zawodach o Mistrzostwo Świata uczestniczyło prawie 2000 zawodników. Polskę reprezentowało łącznie 340 tancerzy z klubów tanecznych zrzeszonych przy ośrodkach kultury i sportu z całego kraju.
Ta prestiżowa impreza w świecie tańca zgromadziła zawodników, którzy zakwalifikowali się do kadr narodowych na podstawie osiągniętych wyników w eliminacjach krajowych. Reprezentantki GOK Natalia Ciąćka i Justyna Jedlak  zdobyły nominację startując w Mistrzostwach Ekstraklasy w tańcu sportowym, które odbyły się w dniu 26 lutego br. w Teresinie. Zdobyły wówczas srebrne medale w kategorii duety dance show juniorów młodszych.
Już sam awans do reprezentacji był dla nich bardzo ważnym sukcesem. Do polskiej kadry kwalifikowali się bowiem zdobywcy pierwszych czterech miejsc w poszczególnych technikach i kategoriach tańca.
W ciągu 3 dni w Hali Sportowej w Veszprem prezentowali się tancerze w takich kategoriach jak: disco freestyle, disco dance, hip hop, street dance revue, techno dance, dance show, sport rocky, funky, electric, fantasy i caribbean latin show. Dziewczęta  z sekcji tańca nowoczesnego „RYTM” z Wiązowny zaprezentowały wysoką formę plasując się na IV miejscu w kategorii artystycznej Dance Show Duo Youth. Przypomnijmy, że Natalia Ciąćka i Justyna Jedlak w ubiegłym roku  zdobyły tytuł Wicemistrzyń Świata w tej samej kategorii.
Cieszy fakt, że następczynie  Mistrzyń i Wicemistrzyń Świata Moniki Chwalczuk i Urszuli Nejman z 2010 roku sięgnęły po tak wysokie miejsce.