Otwarcie nowego przedszkola w Halinowie – relacja.
Autor: admin, dn. 07 września 2012

 

Dnia 1 września 2012 roku odbył się Festyn Rodzinny z okazji otwarcia nowego przedszkola. Zorganizowany został w ramach projektu „Szansa dla Przedszkolaka” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Cała impreza odbyła się na terenie Zespołu Szkół w Halinowie. Każdy przedszkolak przy wejściu dostał talon konsumpcyjny, plan festynu i nalepkę na koszulkę.

Przy hali sportowej, znajdowała się scena, z której o 1000 gorąco powitał nas prowadzący całą imprezę – p. Michał Anioła. W tym czasie dzieci już dobrze się bawiły na dmuchanej zjeżdżalni, ściance wspinaczkowej, euro bungee, trampolinie i w basenie z piłeczkami. O 1030 wystąpił fakir. Zadawał publiczności pytania i zapraszał na scenę. O 1130 zaprezentował swoje węże, które były trzymane w dwóch wiklinowych koszach. Pierwsze dwa z nich, były to Afrykańskie Węże Zbożowe, kolejne to Boa Dusiciele: młodszy -Teodor i starszy- Wacław. O 1200 wszyscy zebrali się przed sceną, aby wspólnie udać się na uroczyste otwarcie przedszkola. Nowo przyjęte dzieci udały się za Smokiem, a starsze za Myszką Miki. Na miejscu burmistrz, Adam Ciszkowski, wygłosił przemówienie,a gdy ksiądz proboszcz poświęcił przedszkole, uroczyście przecięto wstęgę. Pani dyrektor, Ewa Dziumak, wyrecytowała wspólnie z rodzicami fragment „Akademii Pana Kleksa” i życzyła wszystkiego najlepszego przedszkolakom. Po uroczystości, dzieci z rodzicami obejrzały przedszkole i udały się do swoich nowych sal. Przyszłe opiekunki grup rozmawiały z rodzicami o zajęciach i odpowiadały na wszelkie pytania. Przedszkole ma nowe, ładne półeczki w szatni, książeczki i zabawki. W każdym pomieszczeniu znajdują się piękne, kolorowe dywany. Wszystkie sale zostały urządzone w barwach bijących radością. Przy salach wybudowano duży taras z ogródkiem, a przy orliku powstaje nowy plac zabaw. Dzieci na pewno będą spędzały dużo czasu na świeżym powietrzu. W czasie, gdy wszyscy podziwiali przedszkole, zespół Warmside rozłożył na scenie swój sprzęt. Występ zaczął od piosenki „Zuzia – lalka nieduża”. Solistka, Ania Szulim, zachęcała dzieci do wspólnego śpiewania, najodważniejsi wchodzili na scenę. Zespół przygotował specjalnie na festyn piosenki dla przedszkolaków. W czasie występu chodzące maskotki tańczyły z maluchami, a Klaun robił duże bańki i wykonywał sztuczki. Od 1400 odbywały się różne konkursy. Każdy kto w ciągu całej imprezy schodził ze sceny lub brał udział w zabawach, dostawał nagrodę. Na pewno żadne dziecko nie wyszło z pustymi rękoma. W każdej chwili można było zrealizować swój talon na posiłki, napoje i słodycze oraz skorzystać z pomocy pielęgniarki, p. Urszuli Sukiennik, czekającej w punkcie medycznym.

Pomimo że pogoda nie była słoneczna, dopisywała. Tylko przez chwilę lekko popadało. Po uśmiechach na twarzach wszystkich obecnych stwierdzamy, iż festyn podobał się. Atmosfera była bardzo miła. Impreza świetnie zorganizowana, czuło się, że jest skierowana do naszych halinowskich pociech.

 

Joanna Smolińska i Joanna Krokowska

Wolontariuszki Kuriera Skruda

 

[nggallery id=64]

 

 

Autor: admin
Komentarze są wyłączone.